EVLİLİK TERAPİSİ

Bütün ilişkilerde olduğu gibi, evlilikte de çiftler arasında da zaman zaman iletişim sorunları ve anlaşmazlıklar yaşanabilmektedir. Evlilikte yaşanan sorunlar çok farklı faktörlerden kaynaklanabilir. Kültürel farklılıklar, cinsel sorunlar, maddi problemler, sağlık problemleri gibi faktörler, çiftler arasında anlaşmazlıklara neden olabilir ve evlilikten alınan doyumu azaltabilir.

Bu sorunlar uzun süre çözümlenmeden devam ettiğinde eşler arasındaki iletişim giderek kopar ve bireyler birbirinden uzaklaşır. Evlilik içerisindeki sorun ve anlaşmazlıklar, eğer varsa çiftin çocuklarını ve yakın çevresini de olumsuz şekilde etkiler hale gelebilir.

Evlilik danışmanlığı, evlilikte yaşanan sorunların ve çatışmaların çözümlenmesi, çiftler arasındaki iletişimin geliştirilmesi, evlilikten alınan tatmin düzeyinin arttırılmasına yönelik olarak çiftlerle birlikte yürütülen psikolojik danışmanlığı içerir. Evlilik süresince çiftler arasında yaşanabilecek kriz ve sorun dönemlerinde psikolojik danışmanlık desteği alınması, çiftlere çözümsüz gibi görünen ilişki problemlerinin daha rahat bir şekilde aşılmasına yardım edebilir.

Evlilik danışmanlığı, çiftlerin birbirlerini daha iyi anlayabilmeleri, daha yapıcı ve sağlıklı iletişim kurabilmeleri, görüş ayrılıklarını tartışabilmeleri, farklı oldukları noktaları anlayabilmeleri ve birbirleriyle uzlaşabilmelerine yönelik beceriler kazandırılmasını hedefler.

Evlilikte çiftler arasında yaşanan sorunlarla ilgili psikolojik destek almak için Bakırköy Psikiyatri Tedavi ve Araştırma Merkezi’ni arayarak uzmanlarımızdan randevu alabilirsiniz.

Write a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkei: Ein Land rüstet auf

Türkei: Ein Land rüstet auf Jedes Jahr sterben im Durchschnitt 4500 Menschen in der Türkei durch Schusswaffen. 25 Millionen …

‘Cezasızlık’ KHK’sıyla alevlenen tartışma: Bireysel silahlanma artıyor mu?

  15 Temmuz darbe girişiminde Boğaziçi Köprüsü’nde öldürülen 21 yaşındaki Hava Harp Okulu öğrencisi …